שלושה כללי בטון לפני שמתחילים הליך גירושין

עורכת דין גירושין רחל שחר מגלה סודות שלמדה במהלך חייה המקצועיים. הסודות האלה לא יעלו לכם כסף אבל שווים זהב

אז זהו אחרי לא מעט נסיונות וקשיים החלטתם שאתם רוצים להתגרש ואתם רוצים לתפוס את בן הזוג לשיחה דחופה בשאלה איך עושים את זה? איך מחלקים את הרכוש? מתי יתקיימו הסדרי ראיייה וכל נושא אחר שעומד על הפרק.

זה אולי הצעד הכי גרוע שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם כיוון שמספר שעות אחרי השיחה הזו, בן זוגכם יעכל בפני מה הוא עומד, יקבל ייעוץ משפטי והמלחמה, הקרה או החמה, תתחיל.

כלל זהב מספר אחת – תפנימו תפנימו תפנימו

בן הזוג ממנו אתם מתגרשים אינו זה שאיתו התחתנתם. זה בנאדם אחר.
תפנימו שבן הזוג ממנו אתם מתגרשים אינו בן הזוג איתו התחתנתם. לא יעזור כמה הוא היה נחמד ואדיב וישר ומקסים אל הזולת, כרגע אתם בעמדה של מלחמה.
אם אתם אלו שיזמתם את הפרידה אז נלווה לעניין גם עלבון צורם של אדם שנעזב ואדם עזוב הוא אדם שרוצה נקמה. לפעמים נקמה שקטה. לפעמים אפילו הוא לא רוןצה נקמה אבל בני המשפחה וחברים משכנעים אותו ש"תיכנס בה ותראה לה מה זה", או "תכניסי לו באבי אביו על כל מה שעשה לך".
נכון, קיימים אחוזים בודדים (במהלך הקריירה הארוכה שלי פגשתי אחד כזה) שנשארים בדיוק אותו דבר וכל מה שהם רוצים זה את השקט שלהם.

השאר מבינים שהמציאות השתנתה והם צריכים להגן על חלקת האלוהים החדשה שלהם. הם רוצים לשמור לעצמם על הרכוש לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר. הבטחה אישית לא תאמינו שזה בן הזוג איתו עמדתם מתחת לחופה ואיתו בכיתם כשהתינוקות נולדו. אז כדי שתהיו פחות בשוק תקראו היטב את העצה הבאה.

כלל בטון מספר שתיים אספו חומר כלכלי מכל עבר

בשנייה שבה בן זוגכם מבין שזהו הולכים לרבנות ייעלמו כל דפי החשבון, דיווחים מקרנות פנסיה וקרנות  השתלמות, דיווחים על חסכונות ובאופן כללי הבית יהיה "ללא נייר".
בנוסף פתאום תגלו שכל הסיסמאות לחשבונות הבנקים השתנו.
לכן עוד הרבה לפני השיחה הגורלית אתם אוספים את כל הפריטים הבאים בקפדנות יתירה: כל תלושי המשכורת שלו מכל השנים אי פעם שאתם מכירים, טופסי 106, דוחות רואה חשבון, חשבונות על כספים בחו"ל רכישות נדל"ן מכירות נדל"ן, בקיצור כל דבר בבית שמופיעות עליו ספרות בחשבון. האמינו לי לא תאמינו כמה תברכו אותי.
בנוסף, כנסו לחשבונות הבנקים וכל חשבונות ההשקעות והוציאו תדפיסים אחורה ככל האפשר. בשלב הזה כבר אמורים להיות לכם כמה קלסרים. זה לא מספיק.
גשו לבנק ולכל מוסד פיננסי אחר ממנו ניתן למשוך כספים והודיעו כי מעתה ואילך בכל פעולה נדרשות שתי חתימות. אם שאלתם את עצמכם למה לעשות את זה אז אם לא תעשו את זה תגלו שבן הזוג משך עשרות אלפי שקלים ואולי יותר מהחשבון המשותף מבלי ששמתם לב וכחלק מההכנה שלו לקרב. שנו אתם את הססמאות לחשבון והקדימו תרופה למכה.

כלל בטון מספר שלוש-במהלך חיי הנישואין הקימו חברה בע"מ לצורך ניהול עסקיכם אם תיפרדו ויהיו חובות לא תצטרכו לשאת במחצית החובות.

בתי המשפט לענייני משפחה מחייבים את שני בני הזוג באופן שווה ביצירת חובות במהלך חיי הנישואין ואין כל חשיבות לשאלה מי צבר את החובות והאם בן הזוג ידע על צבירת החובות או לא. שונה הדבר כאשר מדובר על חברה בע"מ שהיא אישיות משפטית נפרדת. אם יהיו חובות הם יהיו של החברה ולכל היותר החברה תצא לפירוק ולא תצטרכו לשאת על גבכם דבשת כלכלית מהעבר.
שני כללי בטון אחרונים שנכונים  לכל המאמרים שלי ולתפיסת החיים שלי באופן כללי. האחד היו ערוכים היטב למלחמה עם ארסנל שלא מבייש כל צבא אבל תנסו באמת שתנסו בכל דרך לסיים יפה ובהסכם. לפעמים דווקא כשבן הזוג יודע שאתם מוכנים לקרב הוא מעדיף להתפשר.

וכלל בטון הכי חשוב והכי חזק שעליו אף פעם אבל אף פעם אל תעברו: הילדים מחוץ לתמונה.

שמעתם? ילדים מחוץ לתמונה. הם אוהבים את שניכם במידה שווה ולא מבינים איך נקלעו למצב הביש הזה. הולך להיות להם קשה גם ככה.  גם אם אשתך בגדה בך גם אם בעלך התגלה כנוכל סדרתי. עזבי אותם. הוא אבא שלהם. תחוסו עליהם כי אין ספק ועל כך מסכימים כל הזוגות, הילדים  הם הדבר הכי טוב שקרה לכם בחיי הנישואין האלה, אז לפחות עליהם תשמרו.