בית הדין הרבני-6 תשובות לשאלות שבלעדיהן לא מתחילים הליך גירושין

עו"ד לענייני ירושה רחל שחר

הולכת לחסוך לכם כסף. כמה פעמים יש לכם בראש מיליון שאלות ואין את מי לשאול. אז הנה עכשיו יש! מתחילה בסדרת מאמרים שכל כולם מוקדשים לשאלות ותשובות שבסוף תוכלו כמעט עורכי דין

שש השאלות הכי פופולאריות בנושא בית הדין הרבני שצצות ועולות פעם אחר פעם ולכן בחרתי לרכז מאמר בנושא בית הדין הרבני שכל כולו מוקדש לשאלות ותשובות

הבעל בוגד אפשר לקבל כתובה גם אם את פתחת בהליך

שלום אני נשואה מעל 10שנים בעלי תמיד בוגד בי ולא נמצא כמעט בבית אלא יוצא לבלות. סלחתי לו הרבה פעמים אבל נמאס לי לסלוח. אם אגיש תביעת גירושין האם אוכל לקבל את הכתובה שלי שהיא כתובה של מיליון שקלים?

תשובה מאת עו"ד גירושין משפחה וצוואות רחל שחר אם תוכיחי שבעלך בגד בך ודאי תוכלי לקבל את כתובתך. תצטרכי להסביר לבית הדין הרבני למה בעצם סלחת לו כל אותן הפעמים שסלחת ולאחר מכן יעברו לשאלה האם תקבלי את מלוא הכתבה שהיא מליון שקלים.

קיים קושי לקבל מיליון שקלים שכן שווי הכתובה הוא רלבנטי לשאלה כמה כסף יש לבעלך אבל היו לי לא מעט נשים שבאמצעות הכתובה קבלו את חצי הבית של הבעל ונשארו למעשה עם מלוא סכום הכתובה.

הבעל ברח לחו"ל באמצע הליך גירושין מה עושים?

שאלה הייתי באמצע הליך גירושין, ובעלי פשוט נסע לחו"ל ולא חזר. הוא לא יוצר קשר עם אף אחד. ניסיתי לאתר אותו מספר פעמים, אך ללא הצלחה. מה אני יכולה לעשות? אני לא רוצה להישאר אישה עגונה.

תשובה מאת עו"ד גירושין במרכז רחל שחר שלום רב ראשית עלייך לפנות בדחיפות לקבלת צווים מתאימים מבית הדין הרבני בנוסף בית הדין הרבני משקיע מאמצים עצומים בניסיון לא להותיר נשים עגונות וקיימות דרכים שפחות ניתן לדבר עליהן ויש לפנות לייעוץ פרטני.

אפשר להגיש תביעה לגירושין דרך האינטרנט?

תשובה מאת עו"ד גירושין במרכז רחל שחר שלום רב לאחר החוק ליישוב סכסוכים במשפחה עלייך תחילה לפתוח בקשה ליישוב סכסוך ורק אחר כך תוכלי להגיש תביעה לגירושין. לא ניתן להגיש אף אחת מהבקשות באינטרנט ויש להגישה במזכירות בית המשפט או בית הדין הרלבנטיים.

הגרוש לא מקיים הסכם גירושין מה עושים?

אחרי הסכם גירושים שבית הדין הרבני אישר, בעלי נתן את הגט. אבל הוא לא מקיים את ההסכם ולא מעביר לי את הכסף שנקבע בו. מה אני יכולה לעשות? לפנות לבית הדין?.

תשובה מאת עו"ד גירושין רחל שחר ניתן ורצוי להגיש בדחיפות בקשה בהוצאה לפועל לאכיפת ההסכם כך תוכלי לקבל ריביות מצויינות על הכסף שהוא חייב לך וזה למעשה הרבה יותר מוצלח מתוכנית חיסכון. לכן, תפעלי מהר לקבל את כל מה שנחתם בהסכם. ההמתנה מיותרת ויוצרת נזק.

האישה רוצה להתגרש הבעל מסרב מה עושים?

שאלה: אני רוצה להתגרש ובעלי מסרב והוא רוצה שלום בית. אני רוצה להתקדם בתהליך ולהגיש בקשה לפירוק שיתוף האם אני יכולה לעשות זאת או שבעלי יכול למנוע זאת?

תשובה מאת עו"ד גירושין רחל שחר שלום רב לאחר חקיקת החוק ליישוב סכסוכים במשפחה עלייך תחילה להגיש בקשה ליישוב סכסוך.אור ההלכות שיצאו מבית הדין הרבני אני ממליצה לנשים שרוצות פירוק שיתוף לפנות ישירות לבית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני כך אני רגועה שהחלוקה תהיה 50/50 ולא יהיו הפתעות מיותרות. אני מפנה אתכן למאמרים שכתבתי בנושא פסק דין הבוגדת על מנת שתוכלו לקבל מידע נוסף מדוע לא כדאי לנשים לנהל, בשלב זה הליך רכושי בבית הדין הרבני.

הבעל אומר כל הזמן לאישה קחי את חפצייך ולכי כיצד עליה לפעול? האם זו עילה לגירושין?

שאלה: בעלי אומר לי כל הזמן לקחת את כל חפציי ולצאת מהבית. אני אמא לילדים קטנים ובעלי ממש יורד לחיי. אני אובדת עצות ולא יודעת כיצד לפעול. אני חייבת לציין שהבית בכלל לא שלנו אלא בשכירות. בעלי לא מפרנס ולא דואג לנו בכלל מה עליי לעשות.

תשובה מאת עו"ד גירושין רחל שחר אני ממליצה שאם הבעל יורד לחייך ומהווה איום על שגרת חייך וחיי ילדייך תפני למשטרה ותראי אך בקלילות הוא יוצא מהבית באמצעות הרחקה של המשטרה. חשוב לציין שהמשטרה פועלת בתקיפות רבה כנגד גברים שמאיימים או מפרים את שגרת חיי ילדיהם ולצערי לעיתים גם נגד כאלה שלא עשו כלום אבל זה נושא למאמר אחר.

בקשה מקוונת לצו ירושה

צרו קשר היום לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

Recommended Firm Logo

על מה עברנו במאמר זה