איך מבטלים צו הגנה מעודכן 2020

צו הגנה למניעת אלימות במשפחה הינו זהו צו הניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה לתקופה מרבית של שלושה חודשים, וניתן להאריכו שוב עד חצי שנה ואף שנה בנסיבות מיוחדות.
על פי החוק למניעת אלימות במשפחה צו הגנה יכול להינתן רק אם התבצעו מעשי אלימות נגד בני משפחה או שהאדם מתנהג באופן שיש בו סכנה מיידית לבני משפחתו או שהתעלל באחד מהם באופן ממושך מהבחינה הנפשית, או שהתנהלותו אינה מאפשרת לאחד מהם לקיים חיים תקינים.

עו"ד לענייני ירושה רחל שחר

הצו למניעת אלימות במשפחה שונה מצו הרחקה בכך שצו למניעת אלימות במשפחה רלבנטי רק לבני משפחה קרובים ואילו צו למניעת הטרדה מאיימת רלבנטי לכל אדם שאינו בן משפחה.

בבקשה לצו הגנה על פי החוק למניעת אלימות במשפחה צריך לפרט אילו מקרי אלימות או איומים או התעללות נפשית התרחשו בסמוך לבקשה לצו הגנה.

איך מבטלים צו הגנה?

אם את או אתה סבורים שצו ההגנה שהוצא כנגדכם הוצא שלא כדין עליכם להגיש תצהיר נגדי לבקשה לצו הגנה ולהתייצב לדיון כשאתם מלווים בעורך דין מיומן לענייני משפחה.
כמו כן עליכם להגיש תצהירי עדים אשר יכולים להפריך את כל הטענות העולות בבקשה לצו הגנה.
פעמים רבות, למרבה הצער, במהלך הליך גירושין מוגשות בקשה לצו הגנה על דרך השגרה והכל שלא כדין ועל מנת להשיג הישגים טקטיים בהליך הגירושין.
במסגרת הדיון ישמע השופט או השופטת היושבים בדין את שני הצדדים ויחליט האם יש עילה להוצאת צו הגנה. אם אתה סבור שהשופט שגה פתוחה בפניך הדרך לערער על החלטתו.
עורך דין לענייני משפחה בפתח תקווה במאמר על צו הגנה

ערעור על צו הגנה

במסגרת הערעור עליכם לפרט במה לדעתכם שגה השופט בכך שנתן את צו ההגנה ולבקשת הערעור עליכם לצרף את כל התצהירים אשר הגשתם לשופט הראשון שנתן את פסק הדין אשר אתם מערערים עליו.
דוגמא לביטול צו הגנה- באחד המקרים הגיע למשרדי בחור בשנות החמישים לחייו בעל נכסים רבים אשר אשתו הרחיקה אותו מדירתו ונותרה לגור בדירה שבבעלותו.
האישה סיפרה בבית המשפט כי היא נתונה לאיומים בלתי פוסקים ולמעקבים והטרדות והצקות מצידו של הבעל. הלקוח שלי, הבעל מצידו, הסביר לי במשרד כי לא היה ולא נברא. בנקודה זו הוריתי ללקוח ללכת לכל מקום כשבידיו מכשיר הקלטה ולצלם במצלמת הרכב את כל צעדיו.
כמובן שכאשר הסתיים צו ההגנה הראשוני רצה האישה לבית המשפט בתקווה לקבל צו חדש אבל הפעם המתינה לה הפתעה לא נעימה של הוכחות של כל ההקלטות של השיחות בהן היא מאיימת כי תוציא את הלקוח שלי מהבית שלו. כמובן שהאישה לא קיבלה כל הארכה לצו ההגנה והלקוח שב לביתו. ללא קשר לאחר מספר חודשים התקשר הלקוח כולו נרגש וסיפר לי כי אשתו בהריון בחודש חמישי וכי הם מצפים לבן וכי הזוגיות שהיתה במשבר עלתה על פסים חדשים. מובן כי איחלתי לו הצלחה.
ערעור על צו הגנה על ידי עורך דין משפחה בפתח תקווה

כמה עולה עורך דין מומחה צו הרחקה וצו למניעת הטרדה מאיימת?

עלויות עורך דין המומחה לצו הגנה צו הרחקה וצו למניעת אלימות במשפחה משתנות והן נעות החל מ-15,000 ₪ פלוס מע"מ לניהול כל ההליך של צו הההגנה ועד ל-40,000 ₪ אם מדובר גם בערעור.
יחד עם זאת עליכם להיפגש עם מספר עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ולבחון את מידת ההתמחות שלכם בתחומים אלה שיש בהם דיני נפשות של ממש.
כמה עולה עורך דין צו הגנה או עורך דין צו הרחקה

צו הגנה נגד בן זוג מאותו מין

 בשנת 1997 קבע בית המשפט לענייני משפחה בחיפה כי המונח "בן זוג" בחוק כולל גם בן זוג מאותו מין, והעניק לבקשתה של תובעת צו הגנה למניעת אלימות במשפחה בן זוג מאותו מין כנגד בת זוגה האלימה

בקשה מקוונת לצו ירושה

צרו קשר היום לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

Recommended Firm Logo

על מה עברנו במאמר זה