איך מבטלים צו הגנה מעודכן 2023 | המדריך המלא על כל זכות המגיעה לכם | כל השאלות וכל התשובות

ביטול צו הגנה צעד אחר צעד

ביטול צו הגנה-אם הוצא נגדכם צו הגנה במעמד אחד אתם חשים ודאי שהקרקע נשמטה מתחת לרגליכם ובמידה מסויימת של צדק. הוצאת צו הגנה כנגד אדם חף מפשע יכולה להיות אחד האירועים המטלטלים בחייו ולהציב אותו בפני מערכת המשפט שלא תמיד יש לה את הכלים להתמודד עם צווי הגנה מופרכים במסגרת יכולותיה המוגבלות וזאת על אף רצונה הטוב.

עו

הטיפ החשוב ביותר שאתן כאן לפני הכל. לעולם אל תסכימו לצו הגנה בהסכמה. אם לא עשיתם דבר נהלו הליך. השופט במסגרת מדיניות שיפוטית ובצדק מבחינתו, ינסה להביא את הצדדים להסכמה על צו הגנה במסגרתו תצא מהבית לתקופה קצרה של חודשיים.

היציאה הזו מהבית לתקופה קצובה בהסכמה תהיה כתם שחור שילווה אותך לכל ההליך.

גם אם קראת את המאמר עד כאן והשכלתם ותאמצו את הטיפ הזה, עצת הזהב שלי תלווה אתכם לאורך כל הדרך.

זכרו הסכמה לצו הגנה גם אם השופט היה ממש נחמד והסביר שזה זמני מבחינתו הכל נעשה בתום לב, אבל בצד השני ישנו עורך דין ואם הוא מנוסה מספיק, הוא ימנף את ההסכמה למאבקי הסדרי הראייה, פירוקי שיתוף, מזונות ועוד. אתה תסתובב עם כתם שחור על הגב כל ההליך.

רבים מהלקוחות המגיעים אליי סבירים לי שוב ושוב שאילו הבינו את המשמעויות לא היו מסכימים לצו ההגנה ואני נאלצת לנהל תיק בתיקי גירושין כשידיי כבולות לאחור וזאת בשל טעות אסטרטגית בתחילת ההליך.

על צו הגנה שניתן בפסק דין ניתן לערער. על צו הגנה שניתן בהסכמה אולי הרכב מורחב בבית המשפט העליון יבטל אותו.

איך נמנעים מטעויות בביטול צו הגנה?

נכון שהרבה פעמים צו ההגנה תופס אתכם לא מוכנים והאירוע הזה מתווסף לייאוש מוחלט ממערכת הנישואין אבל זכרו שבדיוק ברגע הזה עליכם לגייס את כל תעצומות הנפש ולסרב לצו הגנה.

כמובן כל זה בהינתן שלא הייתם אלימים. אם הייתם אלימים המלצתי צאו בעצמכם מהבית לצנן את סערת הרגשות שנלווית להליך גירושין.

ביטול צו הגנה ביטול צו הרחקה מה ההבדל?

הצו למניעת אלימות במשפחה שונה מצו הרחקה בכך שצו למניעת אלימות במשפחה רלבנטי רק לבני משפחה קרובים ואילו צו למניעת הטרדה מאיימת רלבנטי לכל אדם שאינו בן משפחה.

בבקשה לצו הגנה על פי החוק למניעת אלימות במשפחה צריך לפרט אילו מקרי אלימות או איומים או התעללות נפשית התרחשו בסמוך לבקשה לצו הגנה.

 

איך מבטלים צו הגנה שלב אחרי שלב?

אם את או אתה סבורים שצו ההגנה שהוצא כנגדכם הוצא שלא כדין עליכם להגיש תצהיר נגדי לבקשה לצו הגנה ולהתייצב לדיון כשאתם מלווים בעורך דין מיומן לענייני משפחה.
כמו כן עליכם להגיש תצהירי עדים אשר יכולים להפריך את כל הטענות העולות בבקשה לצו הגנה.
פעמים רבות, למרבה הצער, במהלך הליך גירושין מוגשות בקשה לצו הגנה על דרך השגרה והכל שלא כדין ועל מנת להשיג הישגים טקטיים בהליך הגירושין.
במסגרת הדיון ישמע השופט או השופטת היושבים בדין את שני הצדדים ויחליט האם יש עילה להוצאת צו הגנה. אם אתה סבור שהשופט שגה פתוחה בפניך הדרך לערער על החלטתו.
עורך דין לענייני משפחה בפתח תקווה במאמר על צו הגנה

איך מערערים על צו הגנה?

במסגרת הערעור עליכם לפרט במה לדעתכם שגה השופט בכך שנתן את צו ההגנה ולבקשת הערעור עליכם לצרף את כל התצהירים אשר הגשתם לשופט הראשון שנתן את פסק הדין אשר אתם מערערים עליו.
דוגמא לביטול צו הגנה- באחד המקרים הגיע למשרדי בחור בשנות החמישים לחייו בעל נכסים רבים אשר אשתו הרחיקה אותו מדירתו ונותרה לגור בדירה שבבעלותו.
האישה סיפרה בבית המשפט כי היא נתונה לאיומים בלתי פוסקים ולמעקבים והטרדות והצקות מצידו של הבעל. הלקוח שלי, הבעל מצידו, הסביר לי במשרד כי לא היה ולא נברא. בנקודה זו הוריתי ללקוח ללכת לכל מקום כשבידיו מכשיר הקלטה ולצלם במצלמת הרכב את כל צעדיו.
כמובן שכאשר הסתיים צו ההגנה הראשוני רצה האישה לבית המשפט בתקווה לקבל צו חדש אבל הפעם המתינה לה הפתעה לא נעימה של הוכחות של כל ההקלטות של השיחות בהן היא מאיימת כי תוציא את הלקוח שלי מהבית שלו. כמובן שהאישה לא קיבלה כל הארכה לצו ההגנה והלקוח שב לביתו. ללא קשר לאחר מספר חודשים התקשר הלקוח כולו נרגש וסיפר לי כי אשתו בהריון בחודש חמישי וכי הם מצפים לבן וכי הזוגיות שהיתה במשבר עלתה על פסים חדשים. מובן כי איחלתי לו הצלחה.
ערעור על צו הגנה על ידי עורך דין משפחה בפתח תקווה

איך יודעים כמה עולה עורך דין מומחה צו הרחקה וצו למניעת הטרדה מאיימת?

עלויות עורך דין המומחה לצו הגנה צו הרחקה וצו למניעת אלימות במשפחה משתנות והן נעות החל מ-15,000 ₪ פלוס מע"מ לניהול כל ההליך של צו הההגנה ועד ל-40,000 ₪ אם מדובר גם בערעור.
יחד עם זאת עליכם להיפגש עם מספר עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ולבחון את מידת ההתמחות שלכם בתחומים אלה שיש בהם דיני נפשות של ממש.
כמה עולה עורך דין צו הגנה או עורך דין צו הרחקה

צו הגנה נגד בן זוג מאותו מין

 בשנת 1997 קבע בית המשפט לענייני משפחה בחיפה כי המונח "בן זוג" בחוק כולל גם בן זוג מאותו מין, והעניק לבקשתה של תובעת צו הגנה למניעת אלימות במשפחה בן זוג מאותו מין כנגד בת זוגה האלימה

על מה עברנו במאמר זה
Recommended Firm Logo
עו
לקבלת ייעוץ פרטני דיסקרטי - השאירו פרטים, או חייגו למספר:
03-7949755
Picture of עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם: דיני משפחה וירושות, ידועים בציבור, אפוטרופסות, ייפוי כוח מתקדם והסכמי ממון.

המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה. עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתליי בית המשפט.