תהליך רישום בני זוג כידועים בציבור ללא עורך דין | המדריך המלא על כל זכות המגיעה לכם | כל השאלות וכל התשובות

רישום בני זוג כידועים בציבור במוסד לביטוח לאומי ללא עורך דין

בני זוג שאינם נשואים אך חיים חיים כידועים בציבור ומעוניינים לקבל מעמד של ידועים בציבור מהמוסד לביטוח לאומי, צריכים למלא שאלון מיוחד ולהעבירו אל סניף הביטוח הלאומי הקרוב אל ביתם. לטעמי אין צורך בעורך דין לצורך מילוי השאלון לידועים בציבור ובהחלט ניתן להתמודד איתו לבד ללא עזרה.  לאחר שליחת הטופס יחליט המוסד המוסד לביטוח לאומי אם הוא מכיר בכם כידועים בציבור. אם יחליט שהוא מקנה לכם מעמד של ידועים בציבור תקבלו באופן אוטומטי את כל החובות והזכויות שהמוסד לביטוח לאומי מקנה לזוגות נשואים.

עו"ד לענייני ירושה רחל שחר

לשאלות והתייעצות עם עורך דין ונוטריון 03-7949755

בשאלון לידועים בציבור של המוסד לביטוח לאומי תתבקשו לפרט את מרכיבי מערכת היחסים ולצרף מסמכים רלוונטיים כגון: הסכם ממון, חשבונות חשמל, גז וכיו"ב, תמונות שלכם באירועים חברתיים שונים תמונות עם בני משפחה של שני הצדדים וכיו"ב.

בנוסף תצטרכו להגיש תצהירים חתומים באימות חתימה על ידי עורך דין  תצהירים חתומים משני עדים המכירים את הזוג ואת מערכת היחסים. למידע נוסף ראו אתר המוסד לביטוח לאומי להורדת שאלון לידועים בציבור של המוסד לביטוח לאומי לחצו כאן

חשוב לדעת שלהכרה כידועים בציבור על ידי המוסד לביטוח לאומי יש יתרונות אך גם חסרונות ובעניין זה כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין ידועים בציבור על מנת שלא לשגות ולפגוע בזכויות שלכם.

 כך למשל, אישה או גבר שבן זוגם נפטר – והיו מוכרים באותו מועד כידועים בציבור יהיו זכאים לקצבת לקצבת שאירים.

יחד עם זאת, אדם הזכאי לגמלת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי וגובה הגמלה שהוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי  מוגדר על פי היותו לא נשוי, יפסיק להנות מתנאים אלו אם הוא מוכר כידוע בציבור בידי ביטוח לאומי.

גם אלמן או אלמנה המקבלים קצבת שאירים, ולאחר מות בני זוגם החלו בזוגיות חדשה – לא יהיו זכאים להמשך קבלת הקצבה, אם הם מוכרים בביטוח לאומי כידועים בציבור עם בני או בנות הזוג החדשים, וזאת בכפוף לחריגים הקבועים בחוק.

אודות הכותבת

המאמר נכתב על ידי עו"ד ונוטריון מוסמכת משרד המשפטים רחל שחר בעלת הסמכות בגישור, ייפוי כח מתמשך של משרד המשפטים ולשכת עורכי הדין מחוז תל אביב.

כמי שעומדת בראש משרד רחל שחר עורכי דין ידועים בציבור אנו מתחייבים לעמוד בהצהרה הבאה

החל משיחת ההכוונה הראשונית בטלפון דרך פגישותינו וכלה בייצוג המשפטי אנו מתחייבים להתייחס לענייניכם ברגישות ובנחישות הגבוהים ביותר.

נעשה בכל מאמץ להיות יעילים ולהגיע אל המטרות בדרך הקצרה ביותר עבורכם כערך עליון. אנו נוודא שאנו מעודכנים בפסיקה החדשנית ביותר וזאת על מנת שנעניק לכם שירות מיטבי. חשוב לדעת כי משרד עורכי דין רחל שחר הינו משרד בקרית אונו העוסק מזה שנים רבות בענייני דיני משפחה וידועים בציבור  על כל גווניהם ובתוך כך ייצוג בדיני משפחה ידועים בציבור גירושין וסכסוכי ירושה וצוואות. המשרד מעניק שירותי נוטריון בקריית אונו, גבעת שמואל, פתח תקווה, אם המושבות, קרית אריה, יהוד ואור יהודה כשירות משלים. אנו מתחייבים בפניכם להיות הכי מקצועיים, זמינים ונוחים כלכלית שאנחנו יכולים. התקשרו אלינו לסיוע משפטי ושיחת הכוונה להתאמת עורך דין ללא כל עלות. רחל רייצ'ל שחר בעלת ניסיון רב שנים ומאות הצלחות משפטיות ולקוחות מרוצים.

משרד עו"ד גירושין רחל רייצ'ל שחר מדורג בסימון החברתי הגבוה של גוגל וזאת בשל המקצועיות רבת השנים, מומחיות, אכפתיות ולמעלה מ90 אחוז הצלחה בתיקים עם תקדימים הרשומים לזכותה.

רחל רייצ'ל שחר עו"ד ידועים בציבור בקריית אונו שיחד אתכם תצעד למטרה הטובה ביותר. התקשרו כבר עכשיו ונצא לדרך חדשה. 03-7949755

על מה עברנו במאמר זה

עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם: דיני משפחה וירושות, ידועים בציבור, אפוטרופסות, ייפוי כוח מתקדם והסכמי ממון.

המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה. עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתליי בית המשפט.