רוצה להתגרש? מה מחיר הבגידה לפי פסק דין הבוגדת | המדריך המלא על כל זכות המגיעה לכם | כל השאלות וכל התשובות

אז מה באמת קרה בפסק הדין של בית המשפט העליון:

שני בני זוג נחמדים ויפים עמדו מתחת לחופה בשנת 1982. אחרי 30 שנות נישואין ולאחר שנולדו להם 3 ילדים עוד יותר נחמדים הגיש הבעל תביעה לבית הדין הרבני בחיפה שם הגיש הבעל תביעת גירושין עם תביעה רכושית זאת אומרת ביקש מבית הדין לדון גם בענייני הרכוש של בני הזוג. הבעל טען בתביעה שהאישה בוגדת בו ומסרבת לקיים איתו יחסי מין.

עו

על מה רבו? כמובן על כסף.

המחלוקת העיקרית בעניין הרכוש היה מגרש שהבעל הביא איתו לחיי הנישואין ועוד בטרם הכיר את האישה. על המגרש הזה בוצעה עסקת קומבינציה במסגרתה העביר הבעל את הקרקע לקבלן וקיבל דירה. בדירה התגוררו 20 שנים בני הזוג.

בית הדין האזורי קבע שקיימת חזקת שיתוף בנכס. בית הדין הרבני הגדול הפך את פסק הדין וקבע שלאישה אין כל חלק בדירה זו אפילו לא אחוז אחד וזאת למרות שהשניים חיו יחד בנכס למעלה מעשרים שנה.  על פסיקה זו הגישה האישה בג"ץ, ובית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ אישר את פסק דינו של בית הדין הרבני הגדול. עד כאן פלפולים משפטיים וכעת לפרקטיקה.

מה לעשות כדי להימנע ממצב כזה שבו עורך דין טוען לשיתוף מוחלש בגירושין בעקבות בגידה?

  • כלל בטון מספר אחת אם את אישה ובגדת, ובואי כרגע לא ניכנס לשאלה אם יש הוכחות או לא, את האמת את יודעת. כן וגם ההוא. במצב כזה,  תנסי מאוד ממצב בו תביעה רכושית להגיע לבית הדין הרבני.
  • מרגישים שהשטח בוער? פנו לעורך דין גירושין שיפתח תביעה ראשונית בבית משפט לענייני משפחה. מקסימום אחר כך תסגרו אותה.
  • עלה לכם אגרה כמה שקלים והרווחתם מיליונים.
  • בבית הדין הרבני שולטים מושגים כמו "מורדת" נואפת" "זנתה תחת בעלה", כל אלו לקוחים מהמשפט העברי וצריכים לטעמי לעבור מן העולם כמו שהוצאה להורג בסקילה עברה מהעולם.

 אם אתה גבר שבוגד, תתחיל לבדוק טוב טוב כמה כסף יש לך בתוכניות חיסכון. הפסיקה הרבנית מתייחסת לבגידת גבר יותר ויותר כנזק משמעותי לאישה ומחייבת אותו בכתובתה ותוספת כתובתה.

אז אם אתה גבר, ואם יש ראיות. קודם כל תפסיק מייד את הקשר עם האישה האחרת. ארוע חד פעמי של בגידה שפסק נראה אחרת בעיני רוב הדיינים וגם זו תורה שלמה.

על רגל אחת, אם זו לא אהבת חייך תתנתק ממנה. אם זו אהבת חייך, תבדוק את זכאותך להלוואות בחברות האשראי השונות יש היום תנאים לא רעים.

 

עו"ד רחל שחר מסבירה: אלו הנשים שבוגדות הכי הרבה

 

כלל בטון מספר שתיים רלבנטי לגברים ונשים כאחד-לעולם אל תודו בבגידה

שימו לב ברגע שבן הזוג שלכם יגלה שבגדתם בו הוא יהפוך להיות אוייב יותר מר מחיזבאללה. מקרי האלימות הקשים ביותר שארעו בעולם ובארץ ברקע הזוגי היו על רקע בגידה של בן הזוג.

שימו לב עוד פעם לא מתייחסת לשאלה אם זה בסדר או לא בסדר לבגוד (אגב בעיניי מאוד לא בסדר אבל זה מאמר אחר), מתייחסת כרגע רק לשאלה איך לא יפשטו מכם את העור. אז שימו לב שלא תגידו שלא אמרתי:

א. גם אם היה חוקר פרטי.

ב. גם אם היו הקלטות.

ג. גם אם מראים לכם סרט שבו אתם מככבים ככוכבים ראשיים ואתם ממש אוהבים את עצמכם על המסך.

גם אם כל זה נכון תגידו "זה לא אני"!.

אחר כך תאמרו שאתם לא מרגישים טוב ורוצו להתקשר אליי.

כלל בטון מספר שלוש-אל תעזבו את הבית המשותף אלא אם נשקפת סכנה של ממש לחייכם או שיש לכם ממון רב ולא אכפת לכם להפסיד כמה מליונים

עזיבת הבית המשותף היא למעשה הודאה באשמה.

לא משנה עכשיו הודאה בבגידה או לא. אם עזבתם את הבית המשותף אתם למעשה פוגעים ביכולת שלכם להבל את ההליך. גבר או אישה שנמצאים מחוץ לבית המשותך בזמן הליך גירושין פוגעים באופן משמעותי ביכולת שלהם להאיץ את הליך הגירושין או לעכב אותו. הרבה פעמים אומרים לי היא תביא משטרה ותטען שהרבצתי לה. הטענה הזו יכולה להיות נכונה ולכן צריך לשים מצלמות ציבוריות בבית באיזורים הציבוריים בלבד כמובן ובהסכמת בן הזוג. אם בן הזוג אינו מסכים יש לכך פתרונות משפטיים.

עו"ד רחל שחר מסבירה: מה הסיבה שנשים בוגדות?

וכרגיל שני כללי בטון אחרונים שנכונים  לכל המאמרים שלי ולתפיסת החיים שלי באופן כללי. האחד אם בגדתם, אן נחשדתם בבגידה, תהיו נחמדים מאוד  ותלכו זקוף מתחת לשטיח. בן הזוג שלכם מדמם. זוגות רבים הצליחו להתגבר על משברי בגידה והמשיכו הלאה בחיי נישואין טובים. יש שיטענו כי בגידה אפילו יכולה להציל מערכות יחסים שכבר גוועו ולהחזיר את האהבה לקן המשותף. כך או כך תנסו להיות סובלניים ואמפתיים.

ושוב כלל בטון הכי חשוב והכי חזק שעליו אף פעם אבל אף פעם אל תעברו: הילדים מחוץ לתמונה. לחשוף את הילדים שלכם לבגידה של אביו או אמו זו חתיכת שריטה שאתם חורצים על גופו. אני בטוחה שאנו כהורים שורטים את ילדינו רבות ובלי להתכוון אבל פה אתם יכולים למוע מהם כאב רב אז תתאמצו בשבילם. הם הדבר הכי יקר לנו בעולם.

על מה עברנו במאמר זה
Recommended Firm Logo
עו
לקבלת ייעוץ פרטני דיסקרטי - השאירו פרטים, או חייגו למספר:
03-7949755
Picture of עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם: דיני משפחה וירושות, ידועים בציבור, אפוטרופסות, ייפוי כוח מתקדם והסכמי ממון.

המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה. עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתליי בית המשפט.