רוצה להתגרש בתקופת covid-19 מה עליי לעשות? 5 עצות פשוטות

רוצה להתגרש בתקופת הקורונה? חמישה טיפים חשובים מאוד שיכולים להציל את התהליך המדריך המלא צעד אחר צעד וגם כמה טלפונים לסיוע משפטי

למרות העובדה שאני מתפרנסת מהליכי גירושין ודיני משפחה אני ממליצה בחום לא להתחיל בשום אופן הליכי גירושין בזמן הקורונה. המקרה היחיד בו מומלץ לעשות זאת הינו במקרה של אלימות במשפחה. במקרה של אלימות במשפחה יש לערב מיידית את משטרת ישראל וכן את הרווחה ככל שהרווחה יכולה לתת מענה.מה כן ניתן לעשות אם אתה או את רוצה להתגרש בזמן קורונה? ראשית אני מחלקת את האוכלוסייה לקבוצות שונות בסוגיית הגירושין.באופן גס ניתן לומר שיש חמש קבוצותרוצה להתגרש אבל מפחד על הכסף המשפחתירוצה להתגרש אבל אין לי כסףרוצה להתגרש אבל לא יודע מה לעשותרוצה להתגרש אבל מפחד על הילדיםקבוצה אחרונה רוצה להתגרש וצריך המלצות אופרטיביות מה לעשות.

תוכן עניינים

רוצה להתגרש אבל מפחד על הרכוש המשפחתי

אתחיל בקבוצה הראשונה שהיא בעיניי הכי פשוטה ליישום. רוצה להתגרש אבל מפחד על הכסף המשפחתי. אם אתם לא מתגרשים רק בגלל הכסף, מחקרים מראים שלמרבה הצער אתם תצאו נחמה בבגידה באשתך ואז מה שיקרה זה שתצטרכו לשלם כתובה בשווי שיכול להגיע למאות אלפי שקלים. בנוסף לכך תקבלו בת זוג נקמנית שתרדוף אחריכם כל החיים כי בגדתם. מחקרים מלמדים שאנשים שרוצים להתגרש אך אינם עושים זאת רק בגלל ההיבט הכספי נוטים כאמור לחפש הרפתאות צדדיות ואז יסוד ההסתבכות יכול להיות משמעותי הרבה יותר.

ממליצה בחום לגשת לטיפול אישי שיכלול בעיקר טיפול בחרדות שלכם. לרוב דווקא מי שרוצה להתגרש אבל שמפחד להתגרש הם אלו המבוססים כלכלית שנכנסים לסחרחרה כללית בשל הפחד על הכסף.

רוצה להתגרש אבל אין להם כסף לעורך דין

הקבוצה השנייה היא אותם אלה שרוצים להתגרש אבל אין להם כסף לעורך דין או לייצוג משפטי הולם. אני ממליצה בחום לפנות לאגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים. יש שם לא מעט עורכי דין מצויינים שיכולים לתת מענה לאנשים שרוצים להתגרש אך ידם אינה משגת להשיג עורך דין לענייני גירושין. שימו לב בנוסף עורכי דין רבים יסכימו להגיע איתכם להסדרי תשלומים נוחים שיקלו עליכם את התשלום לעורך דין וכל זאת אם אינם זכאים לסיוע משפטי. ניתן גם להתחיל עם עורך דין פרטי עד שמקבלים ייצוג משפטי מטעם מדינת ישראל ואפשר גם לשלב ייצוג פרטי בבית הדין הרבני וייצוג מטעם המדינה בבית המשפט לענייני משפחה. צריך לחשוב בראש פתוח.

לאתר האינטרנט של כל זכות ובו מידע על זכותכם לסיוע משפטי חינם מטעם מדינת ישראל האגף לסיוע משפטי

www.justice.gov.il

רוצה להתגרש אבל מפחד על הילדים

הקבוצה הכי לא פשוטה היא כל אותם אלו שרוצים להתגרש אבל חוששים על הילדים. בעניין הזה העליתי מספר סרטוני הדרכה עם מטפלת משפחתית ואני מאוד ממליצה לצפות בסרטוני ההדרכה שלי שמעניקים מידע חשוב בנושא הילדים.

מעבר לכך אני ממליצה בחום לגשת להכנה הורית ובעיקר כשמדובר בילדים אני ממליצה אפילו לוותר ולהבליג ולבלוע צפרדעים אך לא לגרום לצעקות ומריבות בבית. רמת הפגיעה בילדים שעוברים הליכי גירושין אגרסיביים היא מאוד גבוהה ואני ממליצה בחום לקבל ייעוץ בענין זה.

לסרטון בנושא הנזק שגורם ניכור הורי היכנסו ממש כאן:

לסרטון בנושא השאלה איך בוחרים עורך דין גירושין כשרוצים להתגרש

לערוץ היוטיוב שלי שכולו מידע לאנשים שרוצים להתגרש

https://www.youtube.com/channel/UCcGTfEy-KPVJVq8KPC8VtCA/videos?view_as=subscriber

שימו לב לכמה המלצות שרלבנטיות לכל מי שרוצה להתגרש בתקופת הקורונה

1.אני מאוד לא ממליצה לדבר עם בת הזוג בעת הזו על כך שאתם רוצים להתגרש רק השיחה בעצמה יכולה לגרום להסלמה משמעותית של המצב.

2. במקום לריב תעשו סדר בכל המסמכים ותתחילו לחפש מידע באינטרנט על הזכויות שלכם.3. שימו לב שכיום בימי הקורונה כל מי שרוצה להתגרש יכול לקבל מידע טלפוני וכך למשל למשרד שלי יש קו חירום לכל מי שרוצה להתגרש. קו החירום הוא בטלפון 050-6914314 או 052-4616973

3. לחפש בבית את כל מסמכי ההכנסות והרכוש והפנסיות של

של שני הצדדים וליצור קלסר מסודר. זה הזמן לעשות סדר משמעותי בכל המסמכים וליצור את התשתית הרלבנטית. הקלסר הזה ממש לא אומר שיוצאים למלחמה. בכלל לא. כל מה שזה אומר הוא שתגיעו מסודרים להליך המשפטי.

4. ניתן לפתוח בקשה ליישוב סכסוך ואם אתם חוששים שבן הזוג עלול להקדים אתכם אז בהחלט אל תהססו ועשו זאת. סיבה נוספת לפתיחת בקשה יכולה בהחלט להיות שבן הזוג החליט פשוט לעזוב את הבית והוא רוצה להתגרש אבל לא מוכן לשלם מזונות.

יש ממש פה מאמר שלם שהכנתי בשאלה איך מתחילים הליך גירושין.

ובסוף כל הסופים אני כאן לסייע לכל מי שרוצה להתגרש לעבור את התהליך הזה לצאת ממנו מחוזק יותר.

רחל רייצ'ל שחר ושות' – עורכי דין ונוטריון (2004) מומחים במתן פתרונות לסוגיות גירושין. המשרד מעסיק עורכי דין ונוטריונים בעלי ניסיון מעשי של עשרות שנים ומספק פתרונות יצירתיים ותוצאות יוצאות דופן.

0
כל הפתרונות במקום אחד
0
שנות ייצוג משפטי
% 0
נצחונות בתיקים
% 0
שקט נפשי
+ 0
לקוחות מרוצים
צרו קשר לקבלת ייעוץ ללא עלות